ŠTIRI EKIPE PGD PODNANOS UVRŠČENE NA DRŽAVNO GASILSKO TEKMOVANJE

Prostovoljno gasilsko društvo Podnanos se je prvič v zgodovini odpravilo na regijsko tekmovanje  kar  s sedmimi ekipami. Ekipe so si na predhodnem občinskem tekmovanju pridobile vstopnico in sicer kar s šestimi prvimi mesti ter enim drugim. Regijsko tekmovanje je potekalo  v soboto, 6.6.2015, v Idriji.

S tekmovanjem so začele najprej mladinke, ki so vajo opravile zelo dobro ter zasedle prvo mesto in s tem pridobile vstopnico na državno tekmovanje. Nadaljevali so pionirji, ki so z malce smole zasedli nehvaležno četrto mesto. Pionirke  so bile boljše ter zasedle odlično tretje mesto ter dosegle vstopnico na državno tekmovanje. Starejši del zasedbe so sestavljale kar dve ekipi članic A, članov A ter veteranov. Mlajše članice, ki so prvič tekmovale na tako visokem nivoju, so klonile pod pritiskom ter zasedle vzpodbudno sedmo mesto. Starejša ekipa članic, ki se je drugič zapored uvrstila na regijsko tekmovanje, pa je zasedla odlično tretje mesto.  S tem se je tudi drugič zapored uvrstila na državno tekmovanje. Člani A pa so zopet zasedli nehvaležno četrto mesto ter se grenkega priokusa vrnili domov. Najstarejši ter najbolj zvesti gasilci veterani, ki že vrsto let  vztrajno trenirajo,  so zasedli odlično drugo mesto ter si s tem zagotovili vstopnico na državno tekmovanje, ki bo potekalo prihodnje leto.

Vsem ekipam čestitamo.

DSC_0079DSC_0106DSC_0094 DSC_0093