Kapelica Svetega Florjana

Člani Prostovoljnega gasilskega društva Podnanos že nekaj let 4. maja praznujemo god svetega Florjana, zavetnika proti požarom in poplavam ter gasilcev.

Na 102. občnem zboru gasilskega društva, leta 1994, je bila članstvu predstavljena ideja o postavitvi kapelice s kipcem Sv. Florjana. Kipec je bil kupljen v Avstriji s prostovoljnimi prispevki članov društva.

Otvoritev kapelice na pročelju gasilskega doma je bila na dan zavetnika gasilcev sv. Florjana leta 1994.

»Dragi Florijan, če ne moreš pogasiti sam, pokliči nas.« se glasi posvetilo pod kipcem v staro-latinskem jeziku, ki ga je sestavil pokojni župnik iz Podrage, g. Otmar Černilogar, na pobudo podnanoških gasilcev.

Vsako leto se gasilci na dan Sv. Florjana zberemo pri gasilski maši, ki je namenjena za žive in pokojne šembiske gasilce.