NOVO GASILSKO VOZILO

Podvozje Ford Ranger

V prostovoljnem gasilskem duštvu Podnanos, katerega glavne operativne naloge so gašenje in reševanje ob požarih, zaščita in reševanje oseb, premoženja, okolja in kulturne dediščine ob naravnih in drugih nesrečah, požarna straža ter druge splošne reševalne naloge vključno s preventivnimi in operativnimi nalogami varstva pred požarom, nameravamo v letošnjem letu nabaviti novo manjše gasilsko vozilo za požare v naravnem okolju (GVGP-1). Vozilo, ki bo zamenjalo 18 let staro dotrajano vozilo bomo opremili in uporabljali tudi za tehnične intervencije in za reševanje oseb in živali.

Ker pa nabava takega vozila zahteva določena finančna sredstva, se obračamo na vas s prošnjo po podpori in sodelovanju z vašim prispevkom. Omenjena investicija je ocenjena na 85.000€, od tega je za ta namen iz proračuna občine Vipava namenjenih 50.000€. Ostali del sredstev mora društvo zagotoviti samo z zbiranjem donacij.

Za izvedbo nabave novega vozila je bila v društvu imenovana posebna komisija, katera skrbi za uspešno in strokovno izpeljavo projekta. V kolikor imate kakeršno koli vprašanje ali pa potrebujete dodatna pojasnila v zvezi s to zadevo, se prosimo obrnite na predsednika komisije Jerneja Roso, telefon: 051 655 343, e-mail: jernej.rosa@gmail.com.

Sredstva lahko nakažete na TRR: 6400 0940 1033 595, Primorska Hranilnica Vipava d.d.

Gasilska nadgradnja GVGP-1 PGD Vrhpolje (vir: https://scontent.flju1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/48413370_2038588496450661_1470827098296811520_o.jpg?_nc_cat=104&_nc_sid=cdbe9c&_nc_ohc=YYlx0iStYvUAX-6XIcL&_nc_ht=scontent.flju1-1.fna&oh=a8bc1f9d89adbb1d276270649a9a614c&oe=5F54DCE4)

DOGODKI in AKTIVNOSTI:

• 2.10.2019 Imenovana komisija za nakup novega vozila
  • 29.5.2020 Izbrano in nabavljeno vozilo Ford Ranger Limited pri ASPC Drobnič
  • 30.9.2020 Podpis pogodbe za izdelavo nadgradnje vozila pri podjetju Euro GV

Vozilo v prvi fazi predelave:

HVALA VSEM, KI STE NAS DO SEDAJ ŽE PODPRLI PRI TEM PROJEKTU!

• ŠRAML PROIZVODNJA INOKS OPREME IN STORITVE D.O.O.
  • Zavarovalnica Triglav d.d, Območna enota Nova Gorica
  • Dars d.d.
  • LOVSKA DRUŽINA VOJKOVO PODNANOS
  • IZOP – K d.o.o.
  • PLUSOL D.O.O.
  • IJEZ informatika Emil Jež s.p.
  • Ljubo Koritnik s.p.
  • Primorska Hranilnica Vipava d.d.
  • OBDELAVA KOVIN Robert Žvanut s.p.
  • TIG VAR VARJENJE Simon Vidmar s.p.
  • Veronika Tominec Hrib s.p.
  • COMBIC PODJETJE ZA INŽENIRING, ZASTOPANJE IN TRGOVINO D.O.O. PODNANOS
  • ZIDARSTVO LEON PIŽENT S.P.
  • POTOČNIK VZDRŽEVANJE IN UPRAVLJANJE OBJEKTOV D.O.O. PODNANOS
  • Elvis Rener s.p.
  • PREVOZI – MATJAŽ CVEK S.P.
  • BORUT PREGELJ
  • Jožko Rosa